ücretsiz kargo TÜM ÜRÜNLER ÜCRETSİZ KARGO ücretsiz kargo
Özdilek

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/erleravm.com/httpdocs/marka.php on line 166

MARKA HAKKINDA

Temelleri 1971 yılında atılan Özdilek Holding50. yılına doğru güçlü adımlarla ilerlerken, ilk günkü heyecanı ve inancı ile gelişimini sürdürmektedir.

Yenilikçi bakış açısı ve müşteri memnuniyeti üzerine kurulan temelleri ile faaliyet gösterdiği her alanda güvenilir, dinamik ve lider bir marka olmayı hedeflemektedir.

Özdilek Holding’in ilgi alanları, konusunda uzmanlaştığı ev tekstili üretimi başta olmak üzere, gıda ve enerji üretimiperakende mağazacılıksağlık merkezlerikafe - restoransinematurizm ve hava taksi işletmeciliğialışveriş merkezlerie-ticaretinşaatsigortacılıktır.

Tüm operasyonlarında toplam 8.500 kişilik ekibi ile yılda 53 milyon ziyaretçisine hizmet vermektedir.

Perakende ve Mağazacılık

 

Özdilek Holding’in 1967 yılında Bursa Kapalı Çarşı’da 30 metrekare havlu mağazası ile başlayan perakende mağazacılık yolculuğu bugün; 14 alışveriş merkezi6 hipermarket, kendi AVM’leri dışında yer alan 3 departman mağaza, 70 tanesi kendi bünyesinde işletilen 117 resmi ev tekstili satış noktası ve Özdilekteyim.com çevrim içi alışveriş sitesi ile “ihtiyacı karşılayacak her noktada müşterilerine kaliteli ürün ve hizmeti sunma hedefiyle” sürmektedir.

Öte yandan Özdilek, ev tekstili ürünlerini, tüm bu noktaların yanı sıra, 12 tanesi Türkiye’de olmak üzere toplam 20 bölge bayisi kanalıyla, yurt içinde 800, yurt dışında ise çok sayıda satış noktasında bulundurarak; perakende mağazacılığa, gerek kaliteli ürünleri, gerekse öne çıkan hizmet anlayışıyla değer katmaktadır.

Özetle, Özdilek markalı ürünlere, Türkiye’de 1.000’e yakın, yurt dışında ise ArnavutlukIrakİranKaradağKıbrısKosovaLübnanRomanya ve Rusya olmak üzere çok sayıda noktadan ulaşılabilmektedir.

Özdilek Hipermarketleri ise, AVM’lerinin dışında Bursa ili sınırları içerisinde bulunan Ataevler, Gemlik, Gürsu, İnegöl, Kaplıkaya ve Özlüce’de her zaman taze, bol çeşitli ürün gamı ve uygun fiyatlarıyla hizmet vermektedir.

Üretim

1971  yılında iki adet dokuma tezgâhı,  5 personel ve yıllık 10 ton havlu üretim kapasitesiyle havlunun ilk üretildiği yer olan Bursa’da başlayan üretim hikâyesi bugün; 122.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerde, yıllık 14.000 ton pamuk ipliği10.000 ton havlu - bornoz ve 18.000.000 metre ev tekstili üretim kapasiteleriyle devam etmektedir.

Havlu - bornoz üretiminde ilk akla gelen Özdilek Ev Tekstili, tam entegre üretim tesisleriyle, Avrupa, Kuzey Amerika ve Ortadoğu’da sektörün en yüksek kapasiteli üreticisi ve ihracatçısıdır. 320 milyon TL cirosuyla da Türkiye’de sektörünün en büyük kuruluşudur.

Pamuk ipliğihavlu dokumahavlu boyamahavlu konfeksiyonboya baskı ve nevresim – çarşaf konfeksiyon tesislerinde, kalite odaklı üretim anlayışıyla dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olarak konumlanmaktadır.

Özdilek Holdingtekstil üretiminin yanı sıra müşterilerine daha kaliteli ürün sunma felsefesi doğrultusunda; Bursa’da bulunan merkezinde “Sütfest markası” ile dondurma, Afyonkarahisar’da bulunan tesislerinde “Özdilek Lokum markası” ile lokum ve Bursa Yenişehir’de bulunan Tabiat Tarım Çiftliği’nde büyükbaş hayvan üretimi gerçekleştirerek, gıda alanında da Özdilek kalitesini tüm müşterilerine hissettirmektedir.

Özdilek Holding, Bursa’da yer alan merkezi bünyesindeki fabrikaalışveriş merkezi ve yönetim ofislerinin, oluşan elektrik ihtiyacının tamamını, ısıtma ve sıcak su ihtiyacının ise yarısını, Özakım Kojenerasyon Tesisleri’nde, doğal gaz yakıtını kullanarak kendisi üretmektedir.

Tesis 2001 yılında kurulmuş olup gaz tribünü ile bu ihtiyaçları karşılarken, 2011 yılında tamamen yenilenerek gaz motoru kojenerasyon tesisikurularak daha etkin ve verimli hale getirilmiştir. Tesiste, saatte 4.300 kw elektrik, 3 ton buhar, 1.600 kw sıcak su enerjisi elde edilmektedir.

Öte yandan, İzmir’de, Özdilek Otel - Turizm bünyesinde bulunan Wyndham Grand İzmir Özdilek Otel’inde yer alan ve 2017’de faaliyete geçmiş olan Özakım Trijenerasyon Tesisleri, bu kompleksin elektrik ihtiyacının tamamını, ısıtma ihtiyacının yüzde 70’ini ve soğutma ihtiyacının yüzde 50’sini, doğal gaz yakıtını kullanarak karşılamaktadır. Bu tesisin üretim hacmi ise, saatte 800 kw elektrik, 800 kw ısı ve 850 kw soğutma enerjisi şeklindedir.

İthalat – İhracat

Özdilek Holding, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Belçika, Danimarka, Dubai, Fransa, Hollanda İngiltere, İsveç, İtalya, Kanada, Rusya, Suudi Arabistan, Türki Cumhuriyetler ve Yunanistan olmak üzere 20’den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracat sonucu ülkemize, her yıl 30 milyon Amerikan doları döviz kazandırmaktadır.

Ayrıca kuruluşundan itibaren toplam 750 milyon Amerikan doları ihracat gerçekleştirmiştir.

2007 yılında Almanya’da kurulan Tex Idea GmbH Şirketi’nin yüzde 52.5 hissesi Özdilek’e aittir. Özdilek, Tex Idea Şirketi aracılığı ile tekstilden mobilyaya kadar birçok ürünü başta Almanya olmak üzere Avrupa pazarına sunmaktadır. Tex Idea bu faaliyetleri neticesinde yılda 50 milyon avro ciro elde etmektedir.

2017 yılında Özdilek USA Şirketi’nin, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde kurulması kararı alındı. Bu şirket ile “Sadem markası” başta olmak üzere kendi ürünlerinin ABD ihracatı öncelikli olarak planlanmaktadır.

Alışveriş Merkezleri

Birçok ürün ve markanın yer aldığı, modadan yemeğe, teknolojiden eğlenceye kadar her türlü ihtiyacın, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle karşılandığı Özdilek AVM, hizmet noktalarında, 7’den 77’ye her yaşta tüketiciye hitap eden bir sunumla müşterilerinin hayatlarına dokunmaktadır.

"Müşteri varsa biz varız" felsefesiyle hareket eden Özdilekperakende ve mağazacılık sektöründe bugün itibariye 14 alışveriş merkezi; Bursa, Geçit (Bursa), Yalova, Bolu, Afyonkarahisar, Kocaeli, İzmir, Eskişehir, Uşak, Turgutlu, Düzce, ÖzdilekPark Antalya, ÖzdilekPark İstanbul ve ÖzdilekPark Bursa Nilüfer, 6 hipermarket; Bursa Kaplıkaya, Bursa Ataevler, Gemlik, İnegöl, Bursa Özlüce ve Gürsu, 3 büyük mağaza; Vialand AVMTorium AVM ve Mall of İstanbul AVM, 70 tanesi kendi bünyesinde işletilen 117 resmi ev tekstili mağazası ile kaliteyi müşterilerine sunmaya devam etmektedir.

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da 2009 yılında hizmete açılan ÖzdilekPark Antalya Alışveriş ve Yaşam Merkezi110 mağaza, 7 adet sinema salonu, çocuk eğlence merkezi ve 1.100 araçlık kapalı otoparkıyla Antalya’ya ve ülkemize hizmet vermeye devam etmektedir. Eylül 2014 yılında açılan ÖzdilekPark İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi; 145 mağaza, 10 adet sinema salonu, çocuk eğlence merkezi ve 2.000 araçlık kapalı otoparkıyla İstanbul Levent'te hizmet vermeye başlamıştır. Mart 2017 yılında Bursa'da açılan Bursalıların yeni gözdesi ÖzdilekPark Bursa Nilüfer Alışveriş ve Yaşam Merkezi ; 55 mağaza, 10 adet sinema salonu, çocuk eğlence merkezi ve 995 araçlık kapalı otoparkıyla, Bursa Nilüfer'de hizmete açılmıştır.

 

Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.