ücretsiz kargo TÜM ÜRÜNLER ÜCRETSİZ KARGO ücretsiz kargo
Göğüs Pedleri & Koruyucular

KATEGORİ HAKKINDA

Göğüs Pedleri & Koruyucular

Eğer hamile bir anne adayıysanız ya da yeni doğum yaptıysanız, büyük bir ihtimalle göğüslerinizden sızan süt ile karşı karşıya kalmaya başladınız demektir. Emziren annelerde göğüslerden gelen beklenmedik süt sızıntı ve akıntıları, neredeyse her annenin sıklıkla karşılaştığı bir durumdur ve bu durumda sizlere yardımcı olacak göğüs pedleri ile göğüs koruyucular vardır.

 

Göğüs Pedi Nedir, Ne İşe Yarar?

Göğüs pedi nedir diye baktığımız zaman öncelikle emzirme sürecini biraz daha yakından incelemek gerekir. Hamileliğin son haftalarına doğru başlayan ve doğum sonrası ilk aylarda devam eden süreçte hamile bir kadının vücudu, bebeğini emzirebilmek adına yeteri kadar süt üretmekle meşguldür. Bu hazırlık ve üretim aşamasında henüz herhangi bir beslenme rejimi oturtulmamış olduğu için göğüslerinizden beklenmedik zamanlarda süt akışı gerçekleşebilir. Özellikle bu durumlar için tasarlanan bir ürün olan göğüs pedi, açığa çıkan sütü absorbe ederek kıyafetlerinizde leke ve ıslaklık oluşumunu engeller, akan sütün anında emilerek kurumasına yardımcı olur. Yeni doğum yapmış bir anne, eğer henüz bebeği ile düzenli bir beslenme zamanlaması oturtamamışsa göğüs pedi kullanımının ona çokça faydası olacaktır.

 

Göğüs Koruyucu Nedir, Ne İşe Yarar?

Emzirmeye yardımcı bir diğer ürün olan göğüs koruyucu, en temel anlamı ile emziren annelerin göğüs ucunu korumak üzere tasarlanmış yapay bir göğüs ucu kılıfı olarak tanımlanabilir. Çoğunlukla şeffaf bir yapıda olan ve silikon ile lateks karışımı bir materyalden üretilen göğüs ucu koruyucularının hizmet ettiği birden çok amaç vardır. Bazı bebekler doğrudan annenin göğüs ucuna erişememekte ya da göğüs ucundan süt emmeyi öğrenmekte zorlanmaktadırlar. Bu gibi durumlarda bebeğin emzirmesini kolaylaştırmaya yarayan göğüs koruyucu aparatların ucunda birkaç delik bulunur. Bebeğe süt akışının sağlanmasını kolaylaştıran bu aparat sayesinde bebeğinizin çok daha kolay bir biçimde süt emmesine vesile olmanız mümkün. Göğüs koruyucu ne işe yarar sorusunun bir diğer cevabı da gerçek anlamda annenin göğüs uçlarını koruma altına alması. Özellikle ilk aylarında bebekler, neredeyse saat başı beslenmeye ihtiyaç duyarlar; bu da annenin göğüsleri için sürekli olarak basınç ve vakum anlamına gelir. Bir süre sonra tahriş olmaya meyilli olan göğüs uçlarını göğüs koruyucu kullanarak koruma altına almak mümkündür. Göğüs koruyucu ile emzirme bebekler için hiçbir tehlike arz etmediği gibi annenin daha az ağrı ve sızı çekmesine sebep olur.

 

Göğüs Pedi & Göğüs Koruyucu Fiyatları Neler?

Kategorimizde farklı ebatlarda ve materyallerde bulunan göğüs koruyucu çeşitlerine rastlayabileceğiniz gibi organik pamuktan, süper emici özellikle göğüs pedleri ile de karşılaşmanız mümkün. Başta Philips Avent, Fresh 'n Soft, Bebedor, Lansinoh, Avent ve Chicco olmak üzere birbirinden kaliteli pek çok markanın göğüs koruyucu ürünlerini burada bulmanız mümkün. Göğüs pedi kullanırken pedlerinizi düzenli aralıklarla değiştirmeyi, böylece bakteri oluşumunu engellemeyi unutmayın. Kategorimizde bulunan göğüs pedleri ve göğüs ucu koruyucu fiyatlarını karşılaştırmak, hem bebeğinizin hem sizin sağlığını önceliklendiren bir ürün satın alarak güvenle kullanmak için doğru yerdesiniz.

Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.