ücretsiz kargo TÜM ÜRÜNLER ÜCRETSİZ KARGO ücretsiz kargo

KATEGORİ HAKKINDA

Bilgisayarlar

 

Günümüzün en çok tercih edilen teknoloji ürünleri içinde yer alan bilgisayarlar, gün geçtikçe daha gösterişli ve daha özellikli hale gelmekte. Bilgisayar alırken kalite esaslarına dayanarak seçim yapmanız bu açıdan son derece önem arz ediyor. Piyasada çok fazla bilgisayar alternatifi bulunmaktadır ve bir bilgisayar satın almadan önce gerekli araştırmalar yapılarak bu seçenekler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

 

Bilgisayar Fiyatları

 

Bilgisayar fiyatları çeşit, marka ve donanım gibi parametrelere göre değişmektedir. Bu yüzden bilgisayar alırken ucuz bilgisayarlar değil de işlemlerinize yetebilecek bilgisayarlar üzerinde durun. Bilgisayar fiyatları markalara göre değişebilir, kullanılan donamlara göre değişebilir, kullanılan teknolojilere göre de değişebilir. Örneğin, yeni teknolojiye sahip bilgisayarlar ve yeni modeller daha yüksek fiyata sahip olacaktır.

 

Bilgisayar alacaksanız ne için kullanacağınıza önce karar vermekle yola koyulmalısınız. Örneğin öğrenci iseniz ve bilgisayarınızı her gün okula götürmeyi düşünüyorsanız sizin tercihleriniz farklıdır, ofis için work station kullanmak isteyecek bir çalışanın öncelikleri birbirinden farklıdır. Bilgisayarımda kesin olsun dediğiniz özellikleri belirledikten sonra fiyat araştırmasına başlayabilirsiniz. Fiyat araştırması yaparken bilgisayarın ve bilgisayar bileşenlerinin garanti sürelerine ve yanında gelecek aksesuarlara göre kıyaslama yapınız.

 

Bilgisayar Çeşitleri

 

Günümüzde bildiğimiz ve halen kullandığımız en eski bilgisayar türü masaüstü bilgisayarlardır. Halen de en sık tercih edilen bilgisayar türlerinden biri olan masaüstü bilgisayarlar genellikle ofislerde iş istasyonu olarak, grafik işleri ile ilgilenen kişiler tarafından ve oyun oynamayı sevenler tarafından gaming masaüstü olarak tercih edilmektedir. Masaüstü bilgisayarların en çok tercih edilme nedeni donanımlarını kolayca değiştirmenize imkan veren yapılarıdır ve bu şekilde bilgisayar yıllar içinde yükselterek uzun süreler kullanılabilir.

 

Günümüzde kullanılan diğer bir bilgisayar çeşidi ise laptoplar, yani taşınabilir dizüstü bilgisayarlardır. Masaüstü bilgisayarlara nazaran daha geç tarihlerde hayatımıza dahil olan taşınabilir modeller bir anda bilişim teknolojisi piyasasının önemli bir ürünü haline gelmişlerdir. Sizlerde işlerinizi her an takip etmek, bilgisayarınızı okulunuza kadar taşıyabilmek istiyorsanız tercih edeceğiniz ürün dizüstü bilgisayarlardır.

 

Masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlar haricinde, tabletle bilgisayarı birleştiren ikisi bir arada modeller, monitör ile bilgisayar kasasını birleştiren Monitör PC - All in One modeller, mini masaüstü modeller de beğeninize sunulmaktadır.

Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.